رسانه دانشجویان tabibpress.com
ساخت ایران
صفحه اول روزنامه های کشور tabibpress.com
 


نسخه چاپي
تاریخ درج خبر:دوشنبه ٩ دی ١٣٩٨ ساعت:١٤:١٤ شماره خبر:٥٦٢٥٨٧
     

در مذاکرات ظریف و لاوروف چه گذشت؟


مذاکرات میان وزرای امور خارجه ایران و روسیه در مسکو آغاز شد.

محمدجواد ظریف که شب گذشته (یکشنبه) به مسکو سفر کرد، از لحظاتی پیش مذاکرات خود را با سرگئی لاوروف همتای روسی خود آغاز کرد.

روابط دوجانبه، برجام، مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی از مهمترین محورهای گفتگوی دو مقام در این دیدار است.

رئیس دستگاه دیپلماسی را در این سفر سیدعباس عراقچی و سیدعباس موسوی معاون سیاسی و سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان همراهی می‌کنند.

رزمایش ایران، روسیه و چین نشان دهنده همکاری برای صلح است


وزیر امور خارجه مانور مشترک ایران، روسیه و چین را همکاری برای صلح خواند و گفت: دو کشور به همکاری‌های خود در همه سطوح ادامه خواهند داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد ظریف که در صدر هیئت سیاسی به مسکو سفر کرده است ظهر امروز با سرگئی لاورف همتای روسی خود دیدار و گفتگو کرد.

ظریف در این دیدار با اشاره به روابط خوب و راهبردی دو کشور، گفت: در این شرایط حساس روابط ایران و روسیه در بهترین سطح خود قرار دارد و اراده ایران بر توسعه و تعمیق این روابط است.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: برخلاف دیگران که به ناامنی و جنگ افروزی دامن می‌زنند ایران و روسیه بدنبال ثبات و امنیت در منطقه و جهان هستند و هر دو کشور دارای ابتکارات منطقه‌ای مشابه و همسو هستند.

ظریف، مانور مشترک ایران، روسیه و چین را همکاری برای صلح خواند و افزود: دو کشور به همکاری‌های خود در همه سطوح ادامه خواهند داد.

خروج آمریکا از «برجام» غیرقانونی بود

«سرگئی لاورف» وزیر امور خارجه روسیه نیز با بیان اینکه سفر شما به مسکو بسیار بموقع انجام شده است، افزود: ما دارای دیدگاه‌های مشترک در بسیاری از مسائل منطقه‌ای و بین المللی هستیم و ابتکارات صلح آمیز دو کشور بیانگر همین موضوع است.

وی خروج آمریکا از برجام را یکجانبه و غیر قانونی خواند و آن‌را بر خلاف قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد دانست و اظهار داشت: همه باید برای حفظ برجام و جلوگیری از فروپاشی آن تلاش کنیم.

موضوعات مختلف روابط دو جانبه و مسائل منطقه‌ای از جمله اوضاع در خلیج فارس، سوریه و افغانستان از دیگر موضوعات گفتگو و رایزنی ظریف و سرگئی لاورف در این دیدار بود.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج