رسانه دانشجویان tabibpress.com
ساخت ایران
صفحه اول روزنامه های کشور tabibpress.com
 


نسخه چاپي
تاریخ درج خبر:يکشنبه ١٥ ارديبهشت ١٣٩٨ ساعت:١٢:١٤ شماره خبر:٥٥٢٧٦٦
     

تصاویر نشنال جئوگرافیک از طبیعت | منتخب مسابقه سال 20181- در جست و جوی غذا
کارن لارسون (Karen Larson)، این تصویر دیدنی را از یک خرس قطبی و فرزندانش به ثبت رسانده است؛ در حالی که این جانوران زیبا میان یخ های شناور به دنبال غذا می گردند.

2- شکار لحظه شکار!

پاول ریفکین (Paul Rifkin)، درباره ثبت این لحظه تکرار نشدنی، چنین می گوید:

یوزپلنگ را دیدم که برای شکار لک لک کمین کرده است؛ اما در این وقت محدود، فقط توانستم دوربینم را روی 400 میلی متر تنظیم کنم و فرصت این را نداشتم تا روی سرعت بیشتری فوکوس کنم. خودم را آماده کردم و در آن لحظه که پرنده به پرواز درآمد، یکی پس از دیگری عکس ها را ثبت کردم و خوشبختانه به نتیجه دلخواه رسیدم.

3- به وقت ناهار

در پیش رو، نوع خاصی از کوسه ماهی های درنده را می بینید که زمان ناهارش فرا رسیده و در میان حجم گسترده ای از ماهی های خمسی (نوعی ماهی کوچک از خانواده کیلکا)، به دنبال غذایی لذیذ می گردد. این تصویر کم نظیر در یکی از تالاب های کشور مالدیو به نام مِریهی (lagoon of Mirihi) عکسبرداری شده است.

4- نگاه مرموزانه مارمولک

5- در قلب ابرها

گیوم فلاندره (Guillaume Flandre)، عکاس این تصویر زیبا، درباره سفرش به ایتالیا و پیاده روی در بلندی های استان تیرول جنوبی (South Tyrol)، این طور اظهار می کند:

بالا رفتن از ارتفاعات تیرول جنوبی، تجربه ای منحصر به فرد است. این اولین بار بود که من به لبه کوه ها قدم می گذاشتم و در میان حجمی از ابرها، محاصره شده بودم. در چنین موقعیت هایی، طبیعت با شکوه و زیبایی اش به ما انسان ها یادآور می شود که تنها مهمانی بر روی کره زمین هستیم.

بد نیست بدانید که استان تیرول جنوبی از مناطق خودمختار ایتالیا به شمار می آید و مردمانش به زبان آلمانی صحبت می کنند.

6- عکس خواهر برادری!

این تصویر باشکوه در جزایر الیوشن (Aleutian chain) در شبه جزیره آلاسکا عکسبرداری شده است. دو قله ای که در پیش رو می بینید به نام های کوه پالوف (Mount Pavlof) و خواهر پالوف (Pavlof Sister) شناخته می شوند. پالوف، از سال 1980 یکی از فعال ترین کوه های آتشفشانی آمریکا به شمار می رود و آخرین فورانش به 2016 بازمی گردد؛ اگر با دقت به سمت راست تصویر نگاه کنید بخار و گازهای آتشفشانی را بر فراز آن می بینید. هرچند که آخرین فوران خواهرش، یعنی همان قله سمت چپ در سال 1786 رخ داد و در حال حاضر، آن را آتشفشانی خوابیده در نظر می گیرند.

7- غذا خوردن بچه وال

دلیدا اینس (Dalida Innes)، به کمک این تصویر تیره اما پرنشاط لحظه غذا خوردن بچه وال را به ثبت رسانده است. او می گوید:

با هیچ کلمه ای نمی توانم احساساتم را نسبت به این لحظه بیان کنم. در تمام مدت عکاسی، تلاش داشتم فاصله ام را با وال ها حفظ کنم و مزاحم آن ها نباشم.

8- پایان خرافه، زرافه ها می نشینند!

این تصویر در یکی از مناطق حفاظت شده کشور تانزانیا به نام انگورونگورو (Ngorongoro) ثبت شده است. عکاس این تصویر، لینانی یوسایتس (Leinani Yosaitis) به این نکته جالب اشاره کرده است که معمولا می شنویم زرافه ها هیچگاه نمی نشینند اما در پیش رو نقض آن را مشاهد می کنیم.

9- ترسناک و باشکوه
تصویر زیر در یکی از رودخانه های کشور کاستاریکا به نام تارکولس (Tárcoles River) گرفته شده است. نیکلاس وبر (Niklas Weber)، عکاس هنرمند، لحظه ثبت این منظره را چنین توصیف می کند:

وقتی به رودخانه رسیدیم و این حجم گسترده از تمساح های دندان تیز را دیدم به سرعت دِرون (Drone) خود را به هوا فرستادم و شروع به عکاسی کردم. از فرط هیجان قلبم به تپش افتاده بود؛ از یک سو نگران دِرون بودم و از طرفی برای به دست آوردن این فرصت ناب بسیار خوشحال.

10- پنگوئن های عاشق
این تصویر در بندر گُلد (Gold Harbour) یا همان بندر طلایی در جورجیای جنوبی آمریکا ثبت شده است. مالین هنینگ (Malin Hanning) درباره تصویر هنرمندانه اش این طور می گوید:

این دو پنگوئن پر از عشق و احساس بودند و مدام به همدیگر ابراز علاقه می کردند. بنابراین تصمیم گرفتم این منظره زیبا و عشق این دو موجود دوست داشتنی را ثبت کنم. احتمالا با تماشای تصویر، متوجه علاقه و محبت میان این دو می شوید.

پنگوئن ها بندر گلد جورجیای جنوبی آمریکا | Photo by : Malin Hanning

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج