رسانه دانشجویان tabibpress.com
ساخت ایران
صفحه اول روزنامه های کشور tabibpress.com
 


نسخه چاپي
تاریخ درج خبر:سه شنبه ١٠ بهمن ١٣٩٦ ساعت:١٣:٣١ شماره خبر:٥٣٤٩٥٦
     

تصاویر برگزیده سال ۲۰۱۷


برترین عکس های سال ۲۰۱۷ : نتایج چهاردهمین مسابقه عکس سالانه «اسمیتسون»، با حضور ۷۰ فینالیست اعلام گردید. تنها با نظر افکندن به این تصاویر در خواهید یافت که داوران این رقابت با چالش های فراوانی برای رتبه بندی عکس های این رقابت مواجه هستند.

 

17 1 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکس

در این رقابت ۴۸۰۰۰ تصویر از میان ۱۴۶ کشور جهان، شرکت داده شد و اکنون هم برای امتیاز دادن به آنها زمان باقی است. در تاریخ ۲۷ مارچ یعنی ۶ روز پس از آغاز سال تحویل، نتیجه آرا بسته خواهد شد. در همان تاریخ یعنی ۶ ام فروردین، برنده نهایی برترین جایزه و برندگان مقوله های مختلف این رقابت برگزیده خواهند شد.

از تصویر اختاپوسی که در پشت یک لاک پشت وجود دارد تا مناظری از در آرکتیک روسیه شاهد تصاویری شگفت آوری خواهید بود که حقیقتا انتخاب تنها یکی از آنها را برای تان دشوار می سازد.

این تصاویر را در قالب دو بخش برای تان برگزیده ایم که با هم تصاویر مربوط به بخش اول را مرور خواهیم کرد:

۱- زمستان در راه است، فینالیست بخش تصاویر تغییر داده شده

1 11 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکستصویر یک گرگ خاکستری از گونه های نادر گرگ و ساکن آرکتیک در شمال آمریکا

۲- راکون باتلاق، فینالیست بخش جهان طبیعی

2 9 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسعکاس این تصویر در مورد آن توضیح می دهد، زمانی که منتظر بیرون آمدن تمساح های عظیم الجثه از باتلاق لوئیزینا بود، در اوایل صبح با این موجود کوچک بامزه برخورد کرد.

۳- به چشمانم نگاه کن، فینالیست بخش جهان طبیعی

3 10 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسعکاس این عکس هم در مورد تصویر خود می گوید، من همواره به دنبال این هستم که تصاویری متفاوت از فیل ها را به ثبت برسانم تا بتوانم جنبه جدیدی از وجود این جاندار را به نمایش بگذارم. این عکس نیز در یک بعدازظهر که انبوهی از فیل ها در رودخانه Chobe در «بستوانا» حضور پیدا کردند، گرفته شد. خرطوم فیل به گونه ای روی صورت او قرار گرفته که گویی چشمانش پس زمینه تصویر شده. تمرکز من هم روی چشمان این فیل بود که بعد از ویرایش تصویر همان چیزی که می خواستم از آب در آمد.

۴- سواری از لاک پشت، فینالیست بخش جهان طبیعی

4 10 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسعکاس این عکس بر آن باور است که جهان زیر آب آنقدر شگفت انگیز است که هر روز می تواند چیزهای جدیدی را به همراه داشته باشد. من خودم را بسیار خوش شانس می دانم که توانستم درست در زمان مناسب و برای گرفتن این عکس در آن مکان حضور پیدا کنم.

۵- پرواز، فینالیست بخش جهان طبیعی

5 8 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکساین عکاس نیز می گوید، ما جزو آخرین افرادی بودیم که داخل هواپیمای کوچک از مقصد سوچی به سن پیترزبورگ شدیم و واقعا نمی دانستیم که آن بالا و بر فراز آسمان چه چیزی انتظارمان را می کشد. من هم در کنار پنجره نشسته بودم و درخشش نور را شاهد بودم. زمانی که هواپیما بر فراز آسمان به حرکت درآمد تازه متوجه شدم که بهترین جای آن پرواز به من اختصاص یافته بود.

۶- رویا، فینالیست بخش جهان طبیعی

6 10 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسجغد خمیازه کش

۷- ماهیگیر، فینالیست بخش مردمی

7 9 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکستصویر یک ماهیگیر چینی که در نخستین ساعت صبح مشغول ماهیگیری است. قایق او از شاخه های بامبو درست شده و مشغول گرفتن ماهی است.

۸- دانه های برف، فینالیست بخشموبایل

8 7 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسدانه های برف بر روی برف پاکن اتومبیل عکاس

۹- ای گوزن مرا با خود ببر، فینالیست بخش سفر

9 7 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسمردم برخی از مناطق جهان هنوز هم چادرنشین هستند و بهترین وسیله برای حمل و نقل آنها از نقطه ای به نقطه ای دیگر گوزن ها هستند. در سرمای شدید زمستان این گوزن ها نه تنها وسیله عبور و مرور بلکه تنها امید زنده ماندن نیز هستند.

۱۰- قاتل پنهان، فینالیست بخش جهان طبیعی

10 5 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسعنکبوتی که برای شکار در داخل گلبرگ های یک گل پنهان شده

۱۱- گاو عریض، فینالیست بخش موبایل

11 7 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسعکاس این تصویر که خود یک دامپزشک است می گوید، در حال ترک کردن دپارتمان دانشگاه «پارما» بودم که با دیدن این تصویر تصور کردم که این می تواند یک جهش ژنی بصری باشد!

۱۲- غازهای برف گون در «بوسک دل آپاچه»، فینالیست بخش تصاویر تغییر داده شده

12 1 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکستصاویر سیاه و سفید، غازهایی را نشان می دهد که همچون دانه های برف در حال پراکنده شدن هستند.

۱۳- درخشش، فینالیست بخش سفر

13 1 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسدر یک روز طوفانی پاییزی، درخشش کوه هایی در جزیره «اسکای» اسکاتلند را شاهد هستید.

۱۴- آتش نوردی، بخش سفر

14 1 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسآتش نوردی همان راه رفتن با پای برهنه روی زغال های آتش گرفته است. در منطقه ای به نام Giang، از کوه های شمال ویتنام و همرز با چین، تصویری از راه رفتن فردی بر روی آتش برای آغاز سال جدید را شاهد هستید. این تصور وجود دارد که با انجام این کار، سال نو، همراه با سعادت و خوشبختی خواهد بود.

۱۵- ندای پدر، فینالیست بخش جهان طبیعی

15 7 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسدر غرب هند، قورباغه نری را شاهد هستید که این قورباغه ها عمدتا بعد از نشستن ماده ها بر روی تخم ها آنها را دوباره بارور می کنند. این قورباغه نر که تخم هایی را برای ماده قورباغه ای بارور ساخته در انتظار ماده قورباغه های دیگری است که تخم های جدیدی را به وجود آورد.

۱۶- آینده ای پایدار، فینالیست بخش سفر پایدار

16 1 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسدر سواحل فلوریدا شاهد تنفس لاک پشت دریایی سبز رنگی هستید. در این مقوله از رقابت عکاسی تصاویری که به طور ناگهانی گرفته شده اند انتخاب می شوند. عکاس این عکس هم می گوید تا آنجا که برایم امکان داشته باشد با دوربینم برای یافتن شگفتی های زیر آب مستندهایی را خلق می کنم.

۱۷- منطقه Bestas، فینالیست بخش طبیعی

17 1 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکستصویری از اسب های وحشی منطقه «راچا داس بستاس» را شاهد هستید که در کوه های این ناحیه زندگی می کنند. این اسب ها در گروه هایی که از آنها به curros یاد می شود کنار هم جمع می شوند.

۱۸- توکان دلسرد، فینالیست بخش سفر پایدار

18 1 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسدر یکی از جنگل های کاستاریکا، تصویر یک توکان دلسرد را شاهد هستید. عکاس این تصویر می گوید که این پرنده یکی از نمونه های نادر توکان است. در این جنگل حدود ۵ درصد از گونه های کمیاب پرندگان دیده می شوند به همین دلیل هم بسیاری از گردشگران به این ناحیه سفر می کنند.

۱۹- سورئال، فینالیست بخش موبایل

19 1 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسمردی که در کنار مجسمه یک اختاپوس در فستیوال «مرد سوزان» در نوادا دوچرخه سواری می کند.

۲۰- سرخ، فینالسیت بخش مردمی

20 2 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسعکاس این عکس می گوید، من یک عکاس خیابانی هستم. از اتفاقات خیابانی عکسبرداری می کنم که به نظرم این نمونه از سایر عکس هایم بهتر بود. زمانی که باران شروع به باریدن کرد و من هم خیابان «رویال مایل» را بالا می رفتم، آن را شکار کردم.

۲۱- پیرمرد، فینالیست بخش موبایل

21 2 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسیک عکاس میانماری سال گذشته و در یکی از مناطق مرکزی کشور خود این تصویر را به ثبت رسانید. او با تاکسی های مخصوص این منطقه مردم را به معبد «مینگون» می برد.

۲۲- جنگل، فینالیست بخش موبایل

22 2 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسعکاس این تصویر در سفر به بنگلور و بازدید از دوستانش این عکس را گرفت. سپس هم به تپه های «ناندی» رفت.

۲۳- زمان استراحت، فینالیست بخش مردمی

23 2 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسزمان استراحت در فستیوال خیابانی به نام «فیتکا» در لیمای پرو

۲۴- زیبا اما رو به افول، فینالیست بخش سفر

24 1 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسیکی از بزرگ ترین آکادمی های بودایی ها در منطقه دورافتاده به نام «رارونگ گار» در چین. مردم از سراسر چین برای آموختن آموزه های مربوط با بودیسم به این منطقه می آیند. در این منطقه فشارهای فراوان آموزشی وجود دارد که در صورت ادامه پیدا کردن به بسته شدن این مکان خواهد انجامید.

۲۵- چلپ چلوپ، فینالیست بخش جهان طبیعی

25 2 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسعکاس این تصویر که در صدد گرفتن تصویر صخره ها در هنگام جزر و مد آب بود، توانست حرکت امواج در این تصویر را به شکار لنز دوربین خود در آورد.

۲۶- ارتباط فردی، فینالیست بخش سفر

26 2 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسافراد گوناگون را بدون آنکه هیچ ارتباطی با یکدیگر برقرار کنند را در متروی لندن شاهد هستید.

۲۷- جرثقیل رو به بالا، فینالیست بخش سفر پایدار

sara27 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکساین عکاس به همراه یکی از دوستانش و در زمان بالارفتن یک جرثقیل و در هنگام غروب آفتاب این عکس را گرفت. صحراهای آمریکا از جمله صحرای یوتا دارای زیباترین آسمان ها هستند. در مناطق مرزی آن هم دیوارها و هنرهای باستانی به چشم می خورد. آسمان های تاریک و پرستاره می تواند الهام بخشی هایی مذهبی، اسطوره ای، ریاضیات و علم را به همراه داشته باشد. عکاس این تصویر، سال های سال بر روی ساختار آسمان در شب کار کرده و امیدوار است که بتواند آنچه را گردهم آورده در قالب یک کتاب جمع آوری کند.

۲۸- جایی که آب می خروشد، فینالیست بخش سفر پایدار

sara28 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسدر کویرهای کالیفرنیا، زیباهای بی نظیری دیده می شود. عکاس این عکس به منظور محافظت از پارک های ملی و سایر مناطق وحش و منابع طبیعی به نقاط مختلف جهان سفر می کند. این تصویر یکی از نمونه هایی است که دو سال پیش کار کرده و تمرکز اصلی وی بر الگوهای آب و مدیریت این الگوهاست.

۲۹- خشونت در السالوادور، فینالیست بخش مردمی

29 4 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسدر السالوادور خشونت و مقابله مسلحانه گروه ها سبب ارتکاب جرایم فراوانی در آن می شود.

۳۰- عاشقم باش، عاشقم نباش، فینالیست بخش تصاویر تغییر داده شده

30 1 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسزمانی که عکاس در جنگل های حفاظت شده «لفورج» در حال پیاده روی بود این تصویر را می گیرد که ریخته شدن گلبرگ های گلی را به تصویر در می آورد.

۳۱- زمستان در تکزاس، فینالیست بخش تجربه آمریکایی

31 1 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکستصویر از دید عکاس احتمالا تقارن درخت های سیب است و از داخل هواپیما و از بالا گرفته شده.

۳۲- سگ گارد امنیتی، فینالیست بخش سفر پایدار

32 2 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکساین تصویر در زمانی که سگ و صاحبش برای انجام ماموریت خود برای محافظت از حیات وحش رفته بودند، گرفته شد. بونی یکی از این سگ های امنیتی است. در سال ۲۰۱۶ میلادی، یکی از این نمونه سگ ها در دستگیری یکی از مجرمان نقش بسیار موثری را ایفا کرد.

۳۳- آتوچه، فینالیست بخش مردمی

34 1 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکس

۳۴- آواز برای مادر، فینالیست بخش تجربه آمریکایی

۳۵- زوج عجیب، فینالیست بخش تصاویر تغییر داده شده

35 2 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسعکاس این عکس در مورد نحوه گرفتن این عکس می گوید، به همراه همسر و فرزندانم در پارک ملی «کابارسنو» مشغول پیاده روی بودیم که متوجه شدیم تعدادی خرس در مقابل ما هستند. در همین هنگام دوربینم را در آوردم و حدود ۲۰۰ عکس گرفتم. زمانی که یک جفت خرس که با بقیه هم متفاوت بودند را دیدم که گویی با هم رفتار متفاوتی داشتند برایم جالب آمد. آنها مرا به یاد فیلم «زوج عجیب» ساخته «جک لمون» و «والتر ماتائو» انداختند.

۳۶- ندای سحر، فینالیست بخش سفر

36 1 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسدر یکی از پارک های جنگلی اندونزی تصویری از پارک جنگلی ای به نام «برومو تنگِر»، در «ایست جاوا» را شاهد هستید. عکاس این تصویر در مورد تجربه گرفتن این عکس می گوید، برای آنکه بتوانم این عکس را بگیرم، با اسب و صبح بسیار زود از تپه ها بالا رفتم و توانستم این عکس را در آن زمان بگیرم.

۳۷- بدون عنوان، (یا راه راست)، فینالیست بخش مردمی

37 1 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسیکی از راهبه ها که در صومعه ای به نام Notre Dame du در رونچمپ فرانسه قدم می زند.

۳۸- اورانگوتان، فینالیست بخش تصاویر تغییر داده شده

38 1 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسیکی از انواع اورانگوتان به نام «دینار» چهره ای مملو از احساس دارد. این تصویر به صورت سیاه و سفید درآمده و پوشش های خز اطراف ریش او نیز ویرایش شده است.

۳۹- مار زرد، فینالیست بخش جهان طبیعی

39 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکساین مار زردرنگ بسیار زیبا در منطقه Bosque Protector La Perla در نزدیکی کونکوردیای اکوادور یافت شد. عکاس این عکس می گوید، من همیشه تحت تاثیر حالت بدون احساس مارها در زمان مواجه شدن با موقعیت های مختلف قرار بودم.

۳۹- نمازگزاران رمضان، فینالیست بخش سفر

39 1 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکساین تصویر از زنان مسلمان و در مسجد «استقلال» در طول ماه رمضان گرفته شده.

۴۰- ذوب جاکوبشاون (Jakobshavn)، فینالیست بخش سفر پایدار

40 1 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکساین تصویر که به مطالعات وضعیت جوی زمین و تغییرات شرایط آب و هوایی در مناطقی چون آرکتیک پرداخته، یکی از پدیده های جوی سال ۲۰۱۶ را نشان می دهد. این پدیده به تنهایی می تواند آب تازه مورد نیاز مردم آمریکا را به مدت شش ماه تامین کند. عکس در ساعت یک بعد از ظهر یک روز تابستانی گرفته شد. عکاس این عکس در مورد تصویری که گرفته می گوید، این عکس نه تنها زیبایی از پدیده های ذوب شدن یخ ها را به نمایش در می آورد بلکه می تواند عامدانه و برای اهداف حفاظتی زمین نیز کاربرد داشته باشد. این تصویر گوشه ای از واقعیت در حال وقوع در محیط زیست را به ما نشان می دهد.

۴۱- پروژه سگ پناهگاه – سگی به نام پگی سو، فینالیست بخش تصاویر تغییر داده شده

41 1 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسپگی سو، سگ پنج ساله ولگردی است که در «یونین کانتری» آرکانزاس پیدا شد. بعد از گذشت ماه ها تلاش در شبکه های اجتماعی، هیچ صاحبی برای او پیدا نشد. سپس سرپرستی او به انجمن مراقبت از حیوانات خانگی، UCAPS، واگذار شد. عکاس این عکس می گوید زمانی که برای نخستین بار پگی سو را دیدم، علی الرغم تمام سختی های گذشته اش، ظاهری بسیار اشرافی داشت. همان موقع تصمیم گرفتم چهره ای از یک ملکه را از او به ثبت برسانم.

۴۲- زیبایی توکیو در شب، فینالیست بخش تصاویر تغییر یافته

42 1 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسعکاس این عکس تصویری سورئال از یکی از خیابان های بارانی توکیو و در هنگام شب را ثبت کرده است.

۴۳- ولاندو اِن لاس ، فینالیست بخش موبایل

43 3 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسمردی که در استخری در ابعاد مسابقات المپیک در «مدلین» کلمبیا شنا می کند.

۴۴- ظهر، فینالیست بخش موبایل

44 1 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکساین عکس در «پلی پلازا» در پکن چین گرفته شده.

۴۵- مونار (Munnar)، فینالیست بخش سفر

45 3 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسمونار یکی از زیباترین تپه ها در «کرالا» ی هند است. در فصول پر بارش سال با ابرهای خیره کننده و مرطوب اش طبیعتی بسیار دیدنی را می آفریند.

۴۶- تلویزیون مدرسه، فینالیست بخش مردمی

46 3 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکستصویر زوجی را مشاهده می کنید که در بخشی از برنامه سوادآموزی خود به تلویزیون نگاه می کنند. این عکس بخشی از تصاویری است که از مناطق روستایی و روستاییان کشور برزیل گرفته شده.

۴۷- هنرمند اُپرا، فینالیست بخش مردمی

47 2 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسیک هنرمند اپرای چینی، به نام «تای» در طول مدت ۴۰ سال اخیر و زمانی که برای رفتن به سر صحنه آماده می شد، به فرزندانش فکر می کرد. او نیز همچون تمام هنرمندان اپرا که ماه ها از خانواده های شان دور می ماندند، از آنها دور بود. در اپراهای چینی عمدتا تلفیقی از هنر سنتی و مدرن وجود دارد که از نگاه عکاس این تصویر، می تواند برای نسل های بعدی الهام بخش باشد.

۴۸- استراحت در خشکشویی، فینالیست بخش تجربه آمریکایی

48 2 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکساین عکس زنی را نشان می دهد که در خشکشویی در شهر نیویورک حضور داشته و عکاس این تصویر نیز به صورت گذرا از این محل عبور می کرده. وی می گوید واقعا مطمئن نیستم که او واقعا برای انجام کارهای مربوط به خشکشویی به آنجا آمده باشد. گویی اخیرا ماجرایی برایش اتفاق افتاده باشد. سوژه این تصویر، شکست خورده، خسته و آسیب دیده به نظر می رسد و در چرخه ای از این حالات تلو تلو می خورد؛ درست همانند لباس هایی که در داخل ماشین لباسشویی ریخته شده و می چرخند تا شسته شوند.

۴۹- آسیاب کاغذی، فینالیست بخش تجربه آمریکایی

49 2 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکساین عکس هوایی از پس مانده های یک آسیاب کاغذی گرفته شده که بخار و کف در اطراف آن با حرکت باد جابجا شده.

۵۰- چشمان قهوه ای زیبا، فینالیست بخش سفر پایدار

50 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکساین بخش از مسابقه تنها برای نشان دادن محیط زیست به منظور حفاظت از آن نیست بلکه برای فراهم آوردن موقعیتی برای گونه های بومی کمیاب نیز است. از نگاه عکاس این تصویر این گوریل ها می توانند تا ساعت ها گردشگرانی را که برای بازدید این منطقه آمده اند را سرگرم نگه دارد. وی به علاقه افرادی که از این گونه ها محافظت می کنند نیز اشاراتی می کند. این عکس در یکی از بازدید های یک ساعته عکاس از خانواده Mobare Gorilla، در یکی از جنگل های ملی اوگاندا به نام Bwindi گرفته شده. عکاس از خوش شانسی خود می گوید که آنقدر به صحنه نزدیک بوده که توانسته این عکس را به ثبت برساند. این موجود یک گوریل ماده است که از وعده غذای نیمروزی خود لذت می برد. اکنون کمتر از ۱۰۰۰ گوریل کوهی بر روی زمین باقی مانده.

۵۱- مردی که به بیرون می نگرد، فینالیست بخش سفر پایدار

51 2 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکس

۵۲- میمون طلایی، فینالیست بخش سفر پایدار

52 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسپارک ملی Rwanda Volcanoes از گونه های کمیاب محافظت می کند. این گونه ها شامل میمون طلایی، گوریل های کوهی و فیل های جنگلی هستند. به منظور محافظت از این گونه ها از هر نوع کشاورزی غیرقانونی جلوگیری به عمل می آید. عکاس این عکس زمانی که یکی از این میمون ها، از درخت پایین آمده بود این عکس را شکار می کند. وی می گوید این میمون توجه اندکی به من کرد اما به منطقه اطراف خود نگاهی انداخت. احتمال دارد که این کار را برای مصون ماندن از عقاب ها انجام داده باشد.

۵۳- قدم به قدم، فینالیست بخش مردمی

53 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسعکاس این تصویر می گوید زمانی که این کفاش مسن که با دو کارگر دیگر در کارگاهش کار می کرد را دیدم معجب شدم. یکی از این کارگرها زن جوانی بود که کارهایی را عمدتا پیرمرد انجام می داد را به عهده می گرفت. آنچه در نگاه این زن دیده می شود همانند کار او قوی و تاثیرگزار است.

۵۴- ماترای رویاگون، فینالیست بخش تصاویر تغییر داده شده

54 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسعکاس این عکس در سفر به ماترا، زنی که او را دوست داشت به همراه خود برد. وی با تلفیق تصویر آن زن و Saaai di Matera این عکس را خلق کرد.

۵۵- روز بارانی، فینالیست بخش موبایل

55 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسزیبایی یک روز بارانی

۵۶- در مقابل پرتره، فینالیست بخش تجربه آمریکایی

56 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسدختربچه ای به نام «لیلا چوسا» در ایوان منزل خود نشسته و بقیه اعضای خانواده و دوستان هم برای گرفتن این پرتره در پشت سر او قرار گرفته اند. مادربزرگ او، «هارت واریر» سال ها برای گرفتن سرپرستی این دختربچه در «مینه سوتا» تلاش کرده بود. این صحنه ای از پایداری یک خانواده بومی را نشان می دهد.

۵۷- ۶۳۱۱۶، فینالیست بخش مردمی

57 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکساین عکس در Shijiazhuang چین گرفته شده که عنوان یکی از آلوده ترین شهرهای قاره آسیا را به خود اختصاص داده.

۵۸- زمستانِ مسخ، فینالیست بخش تصاویر تغییر یافته

58 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسساحل دریا

۵۹- روز تمام ارواح، فینالیست بخش سفر

59 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسدر مسیحیت در روزی به نام All Souls’s Day، این اعتقاد وجود دارد که ارواح آزاد می شوند. بسیاری از مردم هم در نوامبر سال ۲۰۱۶ برای بزرگداشت ارواح نزدیکان از دست رفته شان در قبرستانی به نام «داکا» و برای همین مراسم دور هم جمع می شوند.

۶۰- خیابان های کادیز، فینالیست بخش سفر

66 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسخیابان های شهر اندولس از توابع کادیز را ملاحظه می کنید. این تصویر در هنگام غروب آفتاب و از داخل یک هواپیمای کوچک گرفته شده.

۶۱- سیستم انرژی خورشیدی، فینالیست بخش سفر پایدار

67 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسدر وسعتی در حدود ۴۰۰ هکتار، پروژه ای عظیم و در صحرایی گرم و خشک، در جنوب لاس وگاس، به نام «سولار نوادا» شکل گرفته. ۷۶۰ درخت با بیش از ۱۸۲۰۰۰ آینه، اشعه های خورشید را با ۱۸٫۲۴۰ لوله دریافتگر دریافت می کنند. این پروژه می تواند سالانه از انتشار گاز Co2 حدود ۲۰٫۰۰۰ ماشین در سال جلوگیری به عمل آورد. این تنها بخشی از یک پروژه پاکسازی انرژی است.

۶۲- جزر بالا، فینالست بخش موبایل

68 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسکودکان در ساحل Casco Viejo در پاناما برای شیرجه زدن آماده می شوند.

۶۳- مفتخر بودن، فینالیست بخش تجربه آمریکایی

69 1 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسیک مسابقه بزرگ در یک شهر کوچک

۶۴- بچه ها در هنگام بازی، فینالیست بخش موبایل

64 2 عکس های برگزیده سال 2017 از نگاه مسابقه عکس سالانه + 64 عکسکودکان در هنگام سرسره بازی، در ساحل SM شهر بازی در Cebu
امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج